Jdi na obsah Jdi na menu
 


39.kapitola

19. 1. 2010

Poslední kapitola toho všeho..toho celého krásného příběhu:( škoda, že nepokračují ještě další knížky, ale stejně by to někdy muselo skončit..ale můžeme se spokojit aspon s těmi 4 základními a potom Stephenie chystá další "přídavky"->Midnight sun a Full moon-->MS za chvíli dodám,FM bohužel ještě není..:D

39. A žili šťastně až navěky....

"Takže ke konci to byla kombinace věcí, ale co je nakonec dostalo do varu byla ... Bella," vysvětloval Edward. Naše rodina a naši dva zbývající hosté seděli v Cullenovic velké hale, zatímco černějící les se vrátil za vysoká okna.
Vladimir a Stefan zmizeli ještě než jsme přestali oslavovat. Byli velmi zklamáni způsobem, jakým se věci vyvinuli, ale Edward řekl, že zbabělost Volturi je potěšila téměř dost na to aby je zvbavila frustrace.
Benjamin a Tia rychle následovali Amuna a Kebi, úzkostliví, aby jim oznámili výsledek konfliktu, já jsem si byl jistá, že se znovu uvidíme-přinejmenším s Benjaminem a Tiou. Žádný z kočovníků neváhal. Peter a Charlotte měl krátký rozhovor s Jasperem, a pak taky odešli.
Znovushledané  Amazonky se náhlili domú-bylo pro ně těžké strávit takovou dobu mimo milovaného deštného pralesa-i když byli méně ochotné odejít, než někteří ostatní.
"Musíte přivést dítě, abychom je viděli," trvala na svém Zafrina. "Slib mi to, mladý."
Nessie tiskla ruku na múj krk, se stejnou prosbou.
"Pochopitelně, Zafrino" souhlasila jsem.
"Budou z nás velcí přátelé, moje Nessie," prohlásila divoká žena před odjezdem se svými sestrami.
Irský klan pokračoval v odchodu.
"Výborně, Siobhan," složil ji Carlisle kompliment když se loučili.
"Ah, přání otcem myšlenky," řekla sarkasticky, koulejíc očima. A pak zvážněla. "Samozřejmě, že to není konec. Volturiovi nám neodpustí, co se tady stalo. "
Edward byl ten, kdo odpověděl. "Byli vážně otřeseni, jejich sebedůvěra je v troskách. Ale ano, jsem si jistý, že jednoho dne se vynoří. A potom. . . "Jeho oči zpřísnila. "umím si představit, že pújdou zvlášť po každém z nás  ."
"Alice nás bude varovat, když se budou chystat k útoku," řekla Siobhan jistým hlasem. "A my se snovu shromáždíme. Možná přijde že čas, kdy náš svět bude připraven k existenci úplně bez Volturiú. "
"Ten čas může přijít," odpověděl Carlisle. "Pokud se tak stane, budeme držet spolu."
"Ano, kamaráde, budeme," souhlasila Siobhan. "A jak bychom mohli selhat, když to bude jinak?" rozesmála se rachotivým smíchem.
"Přesně tak," řekl Carlisle.  Objal Siobhan, a pak  potřásl Liamovi rukou. "Pokuste se najít Alistaira a říct mu, co se stalo. Nerad bych si myslel, že se na příští desetiletí ukryje někde pod skalou. "
Siobhan se znovu zasmál. Maggie objal Nessie a mně, a pak byl irský klan pryč.
Denalijští odcházeli jako poslední, Garrett s nimi-jako od této chvíle už na pořád, tím jsem si byla docela jistá. Atmosféra oslav byla pro Tanyu a Kate příliš. Potřebovali čas k truchlení za svoji ztracenou sestrou.
Huilen a Nahuel byli těmi, kdo zůstali, i když bych očekávala, že ti dva poslední se vrátí s Amazonky. Carlisle byl v hlubokém fascinujícím rozhovoru s Huilen; Nahuel seděl blízko vedle ní, poslouchajíc, zatímco Edward řekl nám ostatním příběh o konfliktu, jak to věděl jenom on.
"Alice dala Arovi výmluvu, aby se vykroutil z boje. Pokud by nebylo tak vyděšený z Belly, pravděpodobně by zústal u svého původního plánu. "
"Vyděšený?" Řekla jsem skepticky. "Ze mě?"

Usmál se na mě s pohledem který jsem tak docela nerozluštila-byl něžný, ale také úctivý, dokonce podrážděný. "Kdy konečně uvidíš sama sebe jasně?" Řekl měkce. Pak promluvil hlasitěji, k ostatním i ke mě. "Volturi nebojovali spravedlivě asi sto dvacet pět let. A nikdy, nikdy nebojovali v boji, kde by byli v nevýhodě. Zejména proto, že získali Jane a Aleca, nikdy nepoznali chuť porážky.
"Měli jste vidět, jak jsme jim připadali! Alec obvykle svým obětím přeruší vnímání všech smyslú a pocitú a zároveň procházejí šarádou Rady. Takže nikdo neuteče když je vydán verdikt. Ale my jsme tam stáli, čekající, v převaze, se svými vlastními sílami, zatímco jejich síly jim byli k ničemu díky Belle. Aro věděl, že se Zafrinou na naší straně, oslepnou oni, když začne bitva. Jsem si jist, že náš počet by byl docela silně zdecimován, ale oni si byli jisti, že jejich by byl taky. Dokonce tady byla dobrá šance že prohrají. Nikdy předtím se touto možností nemuseli zabývat. Dnes se s tím moc dobře nesrovnali. "
"Těžko se cítit sebejistě, když jste obklopeni vlky - velikosti kone," zasmál se Emmett, strkajíc Jakoba do ramene.
Jakob se na něj zašklebil.
"Byli to vlci, co je zastavilo, v první řadě," řekla jsem.
"Jasně, že byli," souhlasil Jakob.
"Rozhodně," souhlasil Edward. "To byl další pohled, který nikdy neviděli. Pravdou je, že Děti Měsíce se zřídka pohybovali ve smečkách, a nedokázali se moc ovládat. Regiment šestnácti obrovských vlků bylo překvapení, na něž nebyli připraveni. Caius se vlastně vlkodlakú děsí. Téměř prohrál boj před několika tisíci lety a nikdy se přes to nedostal. "
"Takže oni jsou skuteční vlkodlaci?" Zeptala jsem se. "S úplňkem a stříbrnými kulkami a se vším?"
Jacob zafrkal. "Skuteční. A kdyby ne, dělá mě to imaginárním? "
"Ty víš, co myslím."
"Úplněk, ano," řekl Edward. "Stříbrné kulky, ne-to byl jen další z těch mýtů, aby lidé měli pocit, že mají sportovní šanci. Jen velmi málo jich zústalo. Caius je nechal lovit téměř do vyhynutí. "
"A ty jsi tohle nikdy nezmínil, protože ...?"
"Mě to nikdy nenapadlo."
Překulila jsem oči, a Alice se zasmála, byla opřená o Edwardovo druhé rameno-a mrkla na mě.
Já hleděla zpátky.
Milovala jsem ji šíleně, samozřejmě. Ale teď, když jsem měla šanci si uvědomit, že byla opravdu doma, že její zběhnutí byla pouze lest, protože Edward musel věřit, že nás opustila, začínala jsem být dost podrážděná. Alice taky měla co vysvětlovat.
Alice povzdechla. "Prostě to vypusti z hlavy, Bello."
"Jak jsi mi to mohla udělat, Alice?"
"Bylo to nutné."
"Nutné!" vybuchla jsem. "Úplně jsi mě přesvědčila o tom, že všichni zemřeme! Týdny byla ze mně troska "
"Mohlo to tak být," řekla klidně. "V takovém případě bylo potřebné, aby ses připravila na Nessienu záchranu."
Instinktivně, jsem ztiskla v náručí Nessie spící na mém klíně.
"Ale ty jsi věděla, že byly taky jiné možnosti," obvinila jsem ji. "Věděla jsi, že byla naděje. Napadlo tě někdy že bys mi mohla říct vše? Vím, že Edward si měl myslet že jsme ve slepé uličce kvůli Arovi, ale ty jsi to mohla říct mně. "
Na chvíli se na mě přemýšlivě podívala. "Nemyslím," řekla. "Ty prostě nejsi tak dobrá herečka."
"To bylo o mých hereckých schopnostech?"
"Oh, sniž to o oktávu, Bello. Tušíš vůbec, jak složité bylo všechno přichystat? Nebyla jsem si ani jista, že existuje někdo jako Nahuel-vše, co jsem věděla bylo, že bych měla hledat něco, co jsem neviděla! Zkus si představit hledání na slepo-není to ta nejjednodušší věc, co jsem kdy udělala. Navíc jsme museli poslat zpátky klíčové svědky, jako kdyby jsme neměli dost naspěch. A pak po celou dobu držet oči otevřené pro případ, že by jste se rozhodli hodit mi další instrukce. V určitém bodě si budeme muset říct, co přesně je v Riu. Před tím vším, jsem musela zkusit vidět každý trik, který mohli udělat Volturiovi a dát vám těch pár vodítek, co jsem mohla, takže by jste byli připraveni na jejich strategii, a měla jsem pouze pár hodin k dohledání všech možností . Nejvíce ze všeho, jsem se musela ujistit, že jste všichni přesvědčeni, že jsem s vámi vypekla, protože Aro si musel být jist, že jste neměli nic ponecháno v rukávu nebo by nikdy nesouhlasil tak jak to udělal. A jestli si myslíte, že jsem se necítila jako hlupák-"
"Dobře, dobře!" přerušila jsem ji. "Promiň! Já vím, že to bylo drsné taky pro tebe. To jen že ... no, stýskalo se mi po tobě jako blázen, Alice. Už mi to znovu nedělej. "
Alicin trylkující smích zazněl místností, a my všichni jsme se smáli když jsme znova slyšeli tu melodii. "Taky se mi po tobě stýskalo, Bello. Tak mi odpusť, a pokus se být spokojena s tím, že jsi superhrdinou dne."
Všichni ostatní se zasmáli nyní, a já v rozpacích sehla obličej do Nessiných vlasú.
Edward se vrátil k analýze každého posunu záměru a kontroly, který se stal dnes na louce, prohlašujíc, že to byl můj štít, který donutil Volturiovy utéct s ocasy mezi nohama. Zpúsob jakým se na mně všichni dívali mne uváděl do rozpakú. Dokonce i Edward. Bylo to, jako by mi v průběhu dopoledne narostlo sto nohou. Snažila jsem se ignorovat ohromené pohledy, většinou udržujíc pohled na Nessieně spícím obličeji a Jákobově neměnném výrazu. Vždy pro něj budu jenom Bella, a to byla úleva.

Nejtěžší bylo ignorovat pohled, který byl také nejvíce matoucí.
Bylo to takhle-napůl-člověk, napůl-upír Nahuel o mně přemýšlel určitým způsobem. Podle všeho co věděl, jsem se s útočícími upíry setkávala každý den a scéna na louce nebyla pro mně vůbec nic neobvyklého. Ale ten chlapec ze mně nezpouštěl oči. Nebo se možná díval na Nessie. To mě taky uvádělo do rozpaků.
Nemohl být lhostejný k faktu, že Nessie byla jediná žena svého druhu, která nebyla jeho poloviční sestrou.
Tato myšlenka zatím Jakobovi nedošla, myslím. Doufala jsem že to nebude brzy. Boje jsem měla na nějakou dobu dost.

Nakonec ostatní spustili otázky na Edwarda, a diskuse se rozdělila na spoustu menších konverzací.
Cítila jsem se zvláštně unavená. Ne ospalá, samozřejmě, ale jenom jako by ten den byl hodně dlouhý. Chtěla jsem trochu klidu, něco normálního. Chtěla jsem Nessie ve své posteli, chtěla jsem mít kolem sebe zdi mého vlastního malého domku.
Dívala jsem se na Edwarda a na chvíli jsem se cítila, jako bych mohla přečíst jeho mysl. Viděla jsem, že se cítil úplně stejně. Zralý na trochu klidu.
"Měli bychom vzít Nessie. . ".
"To je pravděpodobně dobrý nápad," rychle souhlasil. "Jsem si jistý, že minulou noc nespala zdravě, se vším tím chrápáním."
Zašklebil se na Jacoba.
Jacob překuli oči a pak zívl. "Už je to nějakou dobu co jsem spal v posteli. Vsadím se, že můj otec by vyšiloval kdyby mě měl znovu pod svojí střechou. "
Dotkla jsem se jeho tváře. "Díky, Jacobe."
"Kdykoli, Bello. Ale to už víš. "
Postavil se, natáhl, políbil Nessie a pak mě na vrch hlavy. Nakonec pěstí strčil do Edwardova ramene. "Uvidíme se zítra. Myslím, že věci budou teď svým zpúsobem nudné, ne? "
"V to upřímně doufám," řekl Edward.
Vstali jsme, když byl pryč, a já opatrně přesunula svoji váhu tak, abych Nessie nikde netlačila. Byla jsem hluboce vděčná když jsem viděla její zdravý spánek. Takovou tíhu musela nést na svých maličkých ramenou. Bylo načase, aby byla znovu ditětem-chráněná a v bezpečí. A několik let dětství.
Myšlenka míru a bezpečí mi připomněla někoho, kdo ty pocity nikdy neměl.
"Oh, Jaspere?" Zeptala jsem se, jak jsme se obrátili ke dveřím.
Jasper byl v těsném objetí mezi Alice a Esme, zdánlivě nějak více zapadajíc do rodinného obrazu, než obvykle. "Ano, Bello?"
"Jsem zvědavá, proč J.-Jenks ztuhl strachem jen při zvuku tvého jména?"
Jasper se uchechtl. "Je to jenom moje zkušenost, že některé druhy pracovních vztahú je lépé motivovat strachem než peněžním ziskem".
Zamračila jsem se, slibujíc sama sobě, že od teď sama převezmu všechny pracovní vztahy, a ušetřím J. srdečního záchvatu, který byl zcela jistě na cestě.

Políbili jsme, objali a popřáli dobrou noc naši rodině. Jediný kdo byl mimo, byl zase Nahuel, kteý se po nás odhodlaně díval, jako kdyby nás chtěl následovat.
Poté, co jsme byli za řekou, šli jsme sotva rychleji než lidskou rychlostí, bezespěchu, držíc se za ruce. Byl jsem nemocná z konečných termínú, a chtěla jsem jenom svůj klid. Edward musel mít stejné pocity.
"Musím říct, že jsem úplně právě teď Jakobem ohromen," řekl mi Edward.
"Vlci na něj mají vliv, ne?"
"To není to, co chci říct. Ani jednou dnes nepomyslel na skutečnost, že podle Nahuela, bude Nessie plně vyzrálá v pouhých šest a půl letech. "
Zvažovala jsem to asi minutu. "On ji nevnímá tímto zpúsobem. Není ve stresu, kdy vyroste. On jen chce, aby byla šťastná. "
"Já vím. Jak jsem řekl, působivé. Je mi proti srsti říct to, ale mohla si vybrat mnohem húř. "
Zamračila jsem se. "Já nad tím nebudu přemýšlet asi tak přibližně ještě šest a půl roku."
Edward se zasmál a pak povzdechl. "Samozřejmě, vypadá to, že když přijde čas, bude mít nějakou konkurenci,."
Moje zamračení se prohloubilo. "Všimla jsem si. Jsem vděčná Nahuelovi za dnešek, ale všechno  to zírání bylo trochu divné. Je mi  jedno, jestli je pouze poloviční upír, není vhodný. "
"Ach, ten nezíral na ni-on zíral na tebe."
To je to, co se mi zdálo jako ..., ale to nedávalo smysl. "Proč by to dělal?"
"Protože jsi naživu," řekl tiše.
"Ztratil si mne."
"Celý jeho život," vysvětlil, "-a, je o padesát let starší než já."
"Starče" zvolala jsem.
Ignoroval mě. "Vždycky myslel na sebe jako na zlé stvoření, vraha od přírody. Všechny jeho sestry také zabili své matky, ale nepřemýšleli nad tím. Joham je naučil dívat se na lidi jako na zvířata, zatímco oni byli bohové. Ale Nahuela učila Huilen a Huilen milovala svojí sestru více než kdokoliv jiný. To změnilo celou jeho perspektivu. A v některých ohledech opravdu nenáviděl sám sebe. "
"To je tak smutné," mumlala jsem.
"A pak spatřil tři z nás-a poprvé si uvědomil, že proto, že je zpoloviny nesmrtelný, neznamená to, že je ve své podstatě zlý. On se na mě podívá a vidí,....... jaký mohl být jeho otec. "
"Ty jsi v každém směru poměrně ideální," Souhlasila jsem.
On odfrkl a poté znovu zvážněl. "Podívá se na tebe a vidí, jaký život mohla mít jeho matka."
"Chudák Nahuel," zamumlala jsem, a pak si povzdechla, protože jsem věděla, že po tomto bych nikdy nebyla schopna přemýšlet o něm špatně bez ohledu na to, jak nepříjemný mi byl jeho pohled.
"Nebuďte kvúli němu smutná. On je šťastný. Dnes konečně začal odpouštět sám sobě. "
Usmála jsem se nad Nahuelovým štěstím a pak si pomyslela, že dnešek patří ke štěstí. Přestože Irinina oběť byla temným stínem proti bílému světlu, které vedlo k okamžiku dokonalosti, radost nebylo možné popřít. Život za který jsem chtěla bojovat byl zase v bezpečí. Moje rodina byla znovu spolu. Před mojí dcerou se rozprostírala krásná nekonečná budoucnost. Zítra se pújdu podívat za mým otcem, ten uvidí, že strach v mých očích byl nahrazen radostí, a bude taky šťastný. Najednou jsem si byl jistá, že ho tam nenajdu o samotě. V posledních několika týdnech jsem nebyla tak pozorná, jak jsem mohla být, ale v této chvíli to bylo, jako bych to věděla po celou tu dobu. Sue bude u Charlieho-vlkodlačí 'máma s tátou upírky- a on už nebude sám. Široce jsem se usmála na tomto novém pohledu.
Ale nejdůležitější v této přílivové vlně štěstí byla skutečnost, nejjistější ze všech: byla jsem s Edwardem. Navždy.
Ne, že bych si chtěla zopakovat několik posledních týdnů, ale musela jsem připustit, že mě donutili vážit si to, co jsem měla, víc než kdy jindy.
Domek byl místo dokonalého míru ve stříbromodré noci. Donesli jsme Nessie k posteli a jemně ji uložili. Ve spánku se usmívala.
Složila jsem si Arúv dar z krku a lehkovážně ho pohodila do rohu jejího pokoje. Když bude chtít, múže si s ním hrát; měla ráda jiskřivé věci.
Edward a já jsme pomalu odešli do našeho pokoje, ruce propletené.
"Noc oslav," prohlásil tiše, a dal svou ruku pod mou bradou, aby přitiskl mé rty ke svým.
"Počkej," zaváhala jsem, odtáhnouc se pryč.
Podíval se na mě zameteně. Obecné pravidlo, neodtahovat se. Dobře, bylo to více než obecné pravidlo. Bylo to první pravidlo.
"Chci něco zkusit," informoval jsem ho, usmívajíc se lehce nad jeho rozpačitým výrazem.
Položila jsem ruce po obou stranách jeho tváře a zavřela oči v soustředení.
Tohle mi moc nešlo, když se předtím Zafrina snažila učit mne, ale teď jsem znala svúj štít lépe. Pochopila jsem tu část, která bojovala proti odtržení od mě, automatický pud k zachování sebe sama nad vším ostatním.
Stále se to ještě ani neblížilo k lehkosti s jakou jsem zaštítila další lidi kromě sebe. Znovu jsem cítila ten elastický zpětný tlak jak můj štít bojoval aby mě ochránil. Musela jsem to napětí odtlačit úplně mimo sebe; stálo mě to veškerou koncentraci.
"Bello!" zašeptal Edward v šoku.

Věděla jsem, že to funguje, tak jsem soustředila ještě víc, lovíc konkrétní vzpomínky které jsem si šetřila pro tuto chvíli, nechávajíc je zaplavit mou mysl, a stejně tak jeho jak jsem doufala.
Některé vzpomínky nebyly jasné, matné lidské vzpomínky, viděném přes slabé oči a slyšené slabým sluchem: když jsem poprvé uviděla jeho tvář... první dotek na naší louce ... zvuk jeho hlasu přes tmu mého slábnoucího vědomí, když mě zachránil před Jamesem ... jeho tvář když čekal pod baldachýnem květin aby se se mnou oženil ... každý vzácný okamžik z ostrova ... jeho chladné ruce dotýkající se našeho dítěte přes mou kůži ...
A ostré vzpomínky dokonale vybavené: jeho tvář, když jsem prvně otevřela oči do nekonečného svítání nesmrtelnosti v mém novém životě..., první polibek ..., první noc ...
Jeho rty, najednou drtící mé, zlomili mou koncentraci.
Zalapala jsem po dechu a ztratila ovládání, bojujíc o vládu nad sebou. Zapadlo to zpátky jak napjatá guma, která znovu chránila mé myšlenky.
"Jejda, ztratil jsem to!" povzdechl.
"Slyšel jsem tě," vydechl. "Jak? Jak jsi to udělala? "
"Zafrinin nápad. Několikrát jsme to procvičovali. "
Byl omámený. Dvakrát mrknul a potřásl hlavou.
"Teď už víš," řekla jsem lehce, a pokrčila rameny. "Že tě nikdy nikdo nemiloval tak jako já."
"Máš téměř pravdu." pousmál se, oči stále trochu širší, než obvykle. "vím jen o jedné výjimce."
"Lháři."
Začal mě znovu líbat, ale pak se náhle zastavil.
"Můžeš to udělat znovu?" zajímal se.
Zašklebila jsem se. "Je to velmi obtížné."
Čekal, jeho výraz netrpělivý.
"Neudržím to, když mě jakkoli rozrušíš," Varovala jsem ho.
"Budu dobrý," slíbil.
Ztiskla jsem rty a přihmouřila oči. Pak jsem se pousmála.
Pritiskla jsem mu  opět ruce na tvář, zvedajíc štít z mé mysli, a pak začala tam kde jsem přestala-s krystalově jasnými vzpomínkami na první noc mého života ... kladouc dúraz na detaily.
Zasmála jsem se bezdechu, když naléhavý polibek znovu přerušil mé úsilí.
"Sakra," zavrčel, líbájíc hladově spodní okraj mé čelisti.
"Máme spoustu času pracovat na tom," připomněla jsem mu.
"Věčnost a věčnost a věčnost," prohlásil reptali.
"Zní to jako to pravé."
A pak jsme slastně pokračovali do toho malého, ale perfektního kousku našeho navždy.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je to vubc mozny...

(lenula, 30. 8. 2010 12:41)

opravdu se da tak moc nekoho milovat jako Edward-Bellu a Bella-Edwarda?jestli jo,tak ja chci taky!a to mam svyho chlapaa 2 deti...je mi 27let a mam pcit ze o dost prichazim,po precteni techto knizek a neustale dokola pousteni filmu.je to super.myslim,ze se mozna nejakyho pokracovani dockame,protoze uz samotni herci o to pozadali autorku.tak uvidime.byla by to parada.uz se tesim do kina!snad se jim to konecne podari zfilmovat,aby to davalo smysl,protoze az po precteni knizek,me spousta veci zacala do sebe zapadat.tak ahoj

Reneesme a Jake

(Wolfy, 25. 8. 2010 23:33)

Reneesme se k Jakovi hodí ( sluší jim to spolu )
A doufám že budou spolu a že ho Reneesme neopustí kvůli upírovi ( jako to bylo s Bellou

edward a bella sou nej

(edward, 25. 8. 2010 14:14)

az bude velka tak se budou milovat a kdo by chtel aby se bella s jacobem dala dohromady -no fuj

Dekuji ti

(Veronika, 19. 8. 2010 9:28)

Dekuju ti strasne moc,moc,moc si fajn ze si mi to napsala,takze vlastne to ze se na ni otiskne znamena ze se do ni postupem casu zamiluje??nebo ze ji bude jenom chranit??

Pochopíš

(Mišulka, 19. 8. 2010 9:22)

Bella bude čekat miminko jménem Remese a Jacob se otiskne do remese. A bude jí chránit dají se s upíry dohromady aby jí ochránily

Vlastně to nechápu?

(Veronika, 18. 8. 2010 12:21)

Prosím vás jak to teda vlastně dopadne s Jacobem??Najde si někoho??Otisknul se na Bellu jak říkali v druhém díle (new moon)... ?? Nemohu si to celé přečíst,protoze za chvili odjedu a nebude prilezitost si to ani pustit,dlouho :( ,takze strasne moc,moc vas prosim reknete jak to dopadne s Jacobem a Bellou :) jsou to moje oblibene postavy,prala jsem si aby se dali do hromad ale myslim ze to nevyjde,dekuji za odpoved,jste mc,moc hodni :)

nechybí vám něco?

(Hanka, 16. 8. 2010 4:43)

Zdravím, knížky jsou moc fajn, ale mě osobně něco chybí. Například vysvětlení Beliných proprockých snů. Nebo schopnost slyšet Edwarda, když byl pryč. Nechci tím autorku nijak kritizovat, jen tohle prosttě není dořešené. Taky bych řekla, že je třeba nějak uzavřít to nepřátelství s Italskými upíry. Jo a taky pro mě osobně by bylo moc zajímavé, dovědět se jak do toho všeho pasuje vyjjímečnost Leah, určitě by to byl moc zajímavý příběh. Přeji sobě i všem ostatním závislákům :-) sílu žít i bez ságy.

......

(klárí, 15. 8. 2010 18:38)

sem strašně vděčná spisovatelce, za to že twilight napsala, knihy jsou úžasné již od prvního dílu, je fakt, že jsem začala číst až po tom, co jsem viděla tři díly jako film, ale během ani ne týdne jsem přečetla všechny knihy. Když se do toho člověk začte nemůže přestat, až je mi smutno, že už to skončilo, ale těšim se na film a každopádně si to můžu přečíst kdykoli znovu, je to super, všechna ta láska a fantasie co v té knížce je, je úžasná. Děkuju Stephenie za to, že něco tak úžasného dokázala napsat

midnight sun

(nessie, 10. 8. 2010 8:39)

midnight sun je skutecne 1. dil ocima edwarda ale steph ho nedopsala a asi ani nedopise. ale ale rozhodne siho prectete:-)

děkuju:))))

(děkuju:)))), 7. 8. 2010 10:53)

nikdy dřív sem knížky moc nečetla,nebavilo mě to.pak sem ale viděla první díl-stmívání a chtěla sem vědět jak to pokračuje.kámoška mi tedy půjčila druhý díl,do kterého sem se začetla,pak sem chtěla další až sem si přečetla všechny.trávila sem u toho dost času, a pak sem to dočetla,jenom škoda,že jich není víc,už nemám co číst :D alespoń se k téhle knížce můžu kdykoliv vrátit:) opravdu úžasný příběh,nedokázala bych to takhle dokonale vymyslet a popsat:)

můj názor..

(Zuzii:*, 2. 8. 2010 22:42)

ano, sára má pravdu...jinak 12. kapitol téhle knihy máte tady u mě na blogu..
a jak pořád čtu ty komentáře jestli je lepší jacob nebo edward a jak pořád všichni odsuzuju jednoho nebo druhého..je to takové směšné:D jako mě osobně nevadí ani jeden a ikdyž pro zděšení mám raději jacoba..ještě než sem začala číst knížky-viděla jsem první filmy;) tak jsem ěmla radši edwarda,ae když jsem začala číst, tak jsem se vžila do jacoba a ted mám raději jeho...můj názor,moje láska a moje slabost pro jacoba a taky taylora!!!:** :D ae fanynky edwarda nic si z toho nedělejte;) každý je jiný,každý má svůj názor a ten je odlišný;)

Midnight sun

(Sára, 28. 7. 2010 8:33)

Čus lidi , řekla bych že je to to samé jako smívání , jenomže očima Edwarda.(nevim to jistě myslim si to). tak čau doufám že jsem vám trochu pomohla... :)


Zpráva

(Lenka, 20. 7. 2010 9:40)

Zdárek čtenářky toho to blogu:-). Musim se přidat k Míše a k vám všem je to úžasná knížka:-) jen stejný dotazek jako má míša o čem je ta kniha Midnight sun??:-) děkuji za odpověď:) všechny zdravíí:-)

kniha

(Míša, 19. 7. 2010 19:54)

Chtěla jsem se zeptat o čem je ta kniha Midnight sun je to podobnýho jako twilight?? děkuji za odpověď

super

(Míša, 19. 7. 2010 19:52)

Ahojky čtenářky:).... Všechny díly jsou nádherné dokázala jsem se do všeho vžít přečetla jsem tu nihu za 5 dní naši ze mě nemohly nikdy jsem nečetla ale jak jsem se koukla na 1,2,3 musela jsem vědět jak to bude pokračovat dááál... těším se až za rok a půl dokončí ten čtvrtý díl ani nevíte jak se naměj moc těšíím:)..Takže děkuji že jsem si to tu zde mohla přečíst

Musím se přidat

(Eva, 18. 7. 2010 13:33)

Vidím, že na Stmívání ulítávají převážně matky tří dětí, teda kromě autorčiny primární cílové skupiny dospívajících dívek.:-) Já jsem viděla první díl vlastně "omylem", když se na něj dívaly ve škole naše studentky. Nedalo mi to a začala jsem číst internetovou verzi. Knížka byla mnohem lepší než film, takže jsem v krátké době přečetla další dva díly, potom jsem je proložila filmy, ale ani jeden není tak dobrý jako knížky. Docela by mě zajímalo, proč ve filmu vynechali svatbu, těšila jsem se na ni.

Zprávička

(Tejezka245, 18. 7. 2010 13:24)

Fakt perfektní knížky a ted jsem dočetla Krátký druhý život Bree Tannerové a je to fakt síla!

nej

(Markéta, 16. 7. 2010 19:01)

Tyhle 4 knihy + Půlnoční slunce(i když není dokončené)jsou moje nejoblibenější
No i když Hostitel je taky super.
Nevím jak vy,ale 4 je moje nejnejnejlepší.

Už se těším,že za necelý měsíc půjdu do letního kina na 3.Ale na tu 4 se teším úplně moc,až vyjde do kin.

Autorce taky moc děkuju,že má tenhle supr blog.
Ůplně jsem se do doho začetla a neodtrhla jsem od toho oči :D.

Stephenie Meyer je hrozně moc dobrá spisovatelka.Už se těším,až dopíše Midning Sun.

P.S. Všechny vás zdravím

dokonalost

(Romaneta, 14. 7. 2010 12:41)

Ahoj.Předem díky autorce tohohlr blogu.Minulý týden jsem byla v kině na Twilight 3 a můj skoro švagr mi tento blog našel na internetu.
Za nějakých 10 hodin jsem kapitoly přelouskala a jsem nadšená.

úžasný

(Věra, 11. 7. 2010 11:37)

Je to uplně úžasný....Nikdy jsem se o stmívání nezajímala ale když mi strejda pustil 1 a já sem si pak pustila 2 a 3 uplně sem si to zamilovala...Už se těším na příští rok až bude4..Zdálo se mi i o tom jako bych já byla ta Bella...Závidím jí to....Všechno